Güvenlik Çalışmalarımız

Maxidurak.com otomasyon, veritabanı, backup ve mirror sunucuları, İstanbul-Beşiktaş/Fulya'daki Grid Telekom DataCenter'ında hizmet vermektedir. Servis sağlayıcımız bize %99.5 up-time garantisi vermektedir, biz de genel sistem yayını için aynı süreyi verebiliriz. Ayrıca 15 dakikada bir sistemimizi sınayan HostTracker sitesi bizi %100 up-time servis sağlayıcı olarak değerlendirmiştir.

Maxidurak.com servisleri Firewall ve özel saldırı tespit sistemi ile korunmaktadır. DataCenter içerisindeki enerji besleme ve klima sistemleri ile sunucularımız yüksek kalite standartlarında kesintisiz hizmet vermektedir.

Kod altyapısı olarak sizlere çok özel bir imkan sunmaktayız. İşlemlerinizin anlık ve yüksek hızda yapılabilmesini sağlayan otomasyon sistemimiz Pivol Bilişim mühendislerince hazırlanmaktadır. Kesinlikle kod altyapısında başka kişi ve kurumlarca yazılmış ek kodlar kullanılmaz. İşletim sistemi ve veritabanı yazılımımız haricinde tüm kodlar sürekli şekilde ekibimizce geliştirilir. Bu güncelleme çalışmalarını takip etmek için tıklayınız. Sistemimizin altyapı güvenliği ile ilgili bazı noktaları sizlerle paylaşmak isteriz;

Ek Not (22.06.2008): Bize sıkça sorulan sorulardan biri, OsCommerce Hazır sistem altyapısı kullanıp kullanmadığımızdır. Kesinlikle hayır! Maxidurak sistemleri kendi yazılım mühendislerimizce geliştirilmektedir. Bu sayede hazır sistemlerde en sık karşılaşılan "benzer kod çözümleme" ile hacking'in önüne geçmeyi hedefliyoruz. Maxidurak altyapısı başka hiç bir sistem üzerinde kullanılmamaktadır. Bu soruların nedeni, sistemlerimizde kullandığımız temalar için TemplateMonsters OsCommerce tasarımlarını kullanıyor olmamızdır. Kullandığımız 5 ana tema OsCommerce için hazırlanmıştır, fakat tasarım maliyetini sıfıra indirmek için bizler sizin için satın aldık. OsCommerce benzerliği tema benzerliğinden öte değildir.

> Özel transfer işlemleriniz güvenli protokol üzerinden şifrelenerek gönderilir, özellikle kredi kartı transferleri SSL sertifikası olmayan web servisleri üzerinden kesinlikle geçirilmez. SSL sertifikası almayan müşterilerimiz kredi kartı işlemlerini sanal marketlerinden gerçekleştiremezler. Sertifikası olan market için özel IP tahsisi ve HTTPS üzerinden servis sunumu firmamız tarafından sağlanmaktadır.

> Banka erişimi ve data transferi "XML Post" ile yapılmaktadır. Anlaşmalı bankalarda sunucu IP'miz tanımlı olduğu için size ait olan VPos bilgileri sadece bizim sunucumuz üzerinden işlenebilir.

> Güvenlik önlemi olarak kredi kartı ödeme işlemi sırasında girilen kredi kartı numarası direkt olarak bankaya iletilir, sunucularımızda barındırılmaz. Sizlerde sanal market panelinizden sadece kart sahibinin ismini görebilirsiniz. Diğer bilgileri banka VPos panelinizden görebileceksiniz.

> İlgili kotasını aşarak ek servis ücretini ödeyen müşterilerimizin sitelerini ek sunucularımıza aktarmaktayız. Müşteri sayı limitine göre sürekli sunucu sayımızı artırarak hizmet kalitesini yüksek tutmak düşüncesindeyiz.

Lütfen sormak istediklerinizi bizimle paylaşınız...