Tümünü Kapat | Tümünü Aç

Neden böyle bir site kurma gereği duydunuz?
Çünkü dünya artık çok küçüldü. İnternet üzerinden insanlar dünyanın öbür ucuna anında bağlanıyor. İstediği ürünü istediği kişiye anında pazarlıyor. Bizde gelişen bu dünya ülkelerine halkımızın ayak uydurması için bir nebze katkımız olması düşüncemizle bu projeyi başlattık. Herkes e-ticaret yapabilsin diye.
Sitenize üyelik ve hizmetler ücretsiz mi? Ücretsizse ne kadar süre daha ücretsiz kalacak?
Evet sitemize üyelik tamamen ücretsizdir. Sitemizin kuruluş amacı belli bir süre ücretsiz olup daha sonra ücretlenen bir politikaya sahip değildir. Projemiz devam ettiği müddetçe ücretsiz olacaktır. Ücretli paketlerimize kontrol panelinizden ulaşabilir, test edebilirsiniz
Kota aşımı ücrete tabidir ne demek? Kotalar nelerdir? Kotaların ücretleri nelerdir?
Sistemimiz, e-ticaret sistemine giriş yapan ve bu sistemle işlerini genişletme çabasında olan üyelerimizi desteklemek amacıyla kurulmuştur. Üyelerimizden belli miktarlarda sağladığımız imkanlardan daha fazlasını kullanmaya gerek duyanlar için (ki bizim sağlamış olduğumuz imkanları doldurmak için ciddi e-ticaret potansiyeline sahip olmanız gerekir) kota miktarları konulmuştur. Bu kotalar ile ilgili bilgi sözleşmemizde bulunmaktadır.
E-Ticarette en önemli hususlardan birisi de güvenliktir. Siz güvenlik konusunda üyelerinize neler sağlıyorsunuz?
Sistemimizin temel prensiplerinden birincisi üyelerinin güvenliğini sağlamaktır. Bu yüzden yapmış olduğumuz tüm işlemler titizlikle ve testlere tabi tutularak yapılmaktadır. Serverlarımız güvenli bir lokasyonda ve Türkiye'de sadece bize açık olarak konumlandırılmıştır. Kodlama işlemlerimiz şirketimiz personeli tarafından yapılmakta olup hiç bir şekilde dışarıdan kod ve personel kullanılmamaktadır. Beta sürecinde olmamızın temel sebeplerinden biriside budur. Ayrıca üyelerimizin müşterilerilerine ait bilgiler şifrelenmiş bir şekilde sistemimizde bulunmaktadır. Buna rağmen kredi kartı bilgileri hiç bir suretle sistemimize kaydedilmemektedir.
Sisteminize üye olacağım ne yapmam gerekiyor?

Öncelikle www.maxidurak.com sitemize giriyorsunuz ve burada karşınıza çıkan ekrandan dükkanınıza ait alan adı tanımlamasını yapıyorsunuz. Alan adını tanımlarken şu hususlara dikkat etmelisiniz;

- Üç şekilde bu aşamayı geçebilirsiniz:

1. Alt Alan Adına Kayıt: Mevcut bir alan adı adresiniz yoksa o zaman bize ait alan adlarından bir tanesini kullanarak dükkanınızı oluşturabilirsiniz. E-ticaret e yeni başlayacak olan ve alan adı olayan üyelerimize bu seçeneği tavsiye ederiz.

2. Mevcut Alan Adına Kayıt: Eğer kendinize ait bir alan adınız varsa ve bu sistem içinde kullanmayı düşünüyorsanız o zaman bu seçeneği seçmelisiniz. Bu seçeneği seçdiğinizde alan adınıza ait DNS kayıtlarında

ns1.maxidurak.com 77.79.67.98 ns2.maxidurak.com 77.79.67.99 değişikliklerini yapmanız gerekmektedir. Bu iş uzmanlık gerekmektedir bu yüzden yönlendirme işlemini domain hizmetini aldığınız kuruluş veya kişilere yaptırınız.

3. Kendinize ait bir alan adınız yoksa bu seçenek sayesinde alan adınızı alabilirsiniz.

Alan adı işlemini hallettikten sonra artık ikinci aşamaya geçiyorsunuz. Bu aşamada sitenizin görsellerini yani nasıl gözükeceğini seçiyorsunuz. Yerleşim için şeklinizi belirlemek için template, rengini belirlemek içinse renk paletini seçyorsunuz. Template görünümleri için demo mazalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman yönetim panelinizden istediğiniz zaman template ve renk değişikliği yapabilirsiniz.

Ve üçüncü aşamaya yani son aşamaya geçiyoruz. Burada da üyelik tipimizi belirliyoruz. Sitemize üye olurken iki tip seçeneğimiz bulunmaktadır. Siz kendinize uygun olanını seçiniz;

1. Bireysel Üyelik: Ticari bir işletme değilseniz ve şahıs olarak sistemimizle ilgileniyorsanız bu seçeneği kullanabilirsiniz. Bu şeçeneği seçtiğinizde kişisel bazı bilgileriniz sistemimiz tarafından istenecek ve üyelik işleminiz aktif hale gelecektir.

2. Kurumsal Üyelik: Ticari bir işletme iseniz bu seçeneğimizi kullanarak üye olabilirsiniz. Kredi kartı ile satış işlemleriniz için bankalar ticari bir işletme olmanızı şart koşmaktadır. Bu şeçeneği seçtiğinizde kişisel ve işletmeniz ile ilgili bazı bilgileriniz sistemimiz tarafından istenecek ve üyelik işleminiz aktif hale gelecektir.

Bu şekilde üyelik işleminiz tamamlanmış olmaktadır. Artık size verilen linkler aracılığı ile sanal mağazını gezebilir ve yönetim panelinize girerek bilgilerinizi güncelleyip ürünler ekleyebilirsiniz. Şifrenizi unutmamanız için değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Satış yaptığımda müşterilerim ödemelerini nasıl yapıyorlar? Siz bu satışlardan komisyon alıyormusunuz?

Satış yaptığınızda müşterileriniz ödemelerini sizin belirleyeceğiniz yöntemlerle yapmaktadırlar. Bu yöntemler banka havalesi, kapıda ödeme veya kredi kartı ile ödeme şeklindedir. Kredi kartı ile ödeme seçeneğini aktif edebilmeniz için sanal pos hizmeti veren bir bankadan bu hizmeti almanız gerekmektedir.

Siteniz üzerinden yaptığınız tüm satışlarınızdan herhangi bir komisyon alınmamaktadır.

Üyeliğim ne zaman aktif olur ve dükkanımda satış yapmaya ne zaman başlayabilirim?
Üyelik işeminiz hemen aktif olmaktadır. Üye olmanızın akabinde hemen dükkanınıza ürünlerinizi girip satış yapmaya başlayabilirsiniz. Kısacası 1 dakikada sanal mağazanızı kurup satış yapmaya başlayabilirsiniz.
Açtığım sanal mağazam aracılığı ile hangi tür ürünleri satabilirim?
İstediğiniz her türlü ürünü satabilirsiniz bu konuda bir kısıtlamamız bulunmamaktadır. Fakat satılması yasak olan yasa dışı ürünlerin satışı yasaktır. Bu ürünleri sattıkları tespit edilen üyelerimiz gerek ihtar edilerek gerek ihtar edilmeksizin satışlarına son verilir ve mağazaları tarafımızdan kapatılır.
Sisteminiz özelleştirmeye açık mıdır? Yani ben sayfamı kendime göre özelleştirebilir miyim?
Evet sistemimiz özelleştirmeye açıktır. Beta olan sistemimizde üyelerimizin hem görsel hemde içeriksel olarak maksimum değişiklik yapabilmelerini sağlayacak bir sistem geliştiriyoruz.
Üyeliğimi iptal ettirmek istiyorum nasıl yapabilirim?
Hiç bir zaman üyeliğinizi iptal ettirmenizi istemeyiz ve bunun içinde elimizden gelen hassasiyeti gösteririz. Buna rağmen üyeliğinizi iptal ettirmek isterseniz gerekçeniz ile birlikte [email protected] adresine kayıtlı olduğunuz mail adresinden mail atmanız gerekmektedir.
Siteminiz hangi bankaların Sanal POS sistemlerini desteklemektedir?
Sistemimiz tüm bankaların Sanal POS sistemini desteklemektedir.
Sanal POS'u sisteminize nasıl kurabilirim?
Kontrol panelinizden, sizden istenen bilgileri girerek kurabilirsiniz. Sanal pos destekleyen paketlerimizi seçerek hemen aktif hale getirebilirsiniz.
Sanal POS almak istiyorum bu konuda neler yapmam gerekiyor? Püf noktaları nelerdir?
Öncelikle Sanal POS alabilmeniz için ticari bir işletme olmanız gerekmektedir. Ticari bir işletme iseniz o zaman çalışmış olduğunuz bankanın Sanal Posu olup olmadığını öğreniniz ve Sanal POS almak için bankaya müracaat ediniz. Bankalara göre pos işlemleri değişiklik arz edebilir. Detaylarını öğrenmek için ilgili banka şubelerinden bilgi edinebilirsiniz.
Taksitli satış yapmak istiyorum nasıl yapabilirim?
Taksitli satış yapabilmeniz için Sanal POS sistemine sahip olmanız gerekmektedir. Kampanyalar yapmak ve taksit seçeneklerini öğrenmek için POS almış olduğunuz bankanın kurumsal müşteri temsilcisi ile irtibata geçiniz.
Aynı anda kaç adet POS'u mağazamda kullanabilirim?
Maxidurak paketleri değişken özelliklere sahip olduğu için her birinde farklı varyasyonlarda birden falza banka posu kullanılabilmektedir.
Sanal mağazamı açtım, ürünlerimi de girdim her şey hazır ama müşteri gelmiyor ne yapabilirim?
Sitenize müşteri getirmek için tanıtım faaliyetleri yapmanız gerekmektedir. Maxidurak olarak bizler müşterilerimizin mağazalarını ve ürünlerini değişik yöntemlerle tanıtacağız fakat bu işlemler süreç alacağı için sizinde kendinizi tanıtmanız gerekmektedir. Bu amaçla öncelikle iş ve aile çevrenize sanal mağazanız hakkında bilgi verin ve yönlendirin. Ayrıca irtibatta olduğunuz kişi ve kurumlara tanıtım amaçlı mailler gönderin. Unutmayın ki tanıtım işi zahmetli bir iştir. Ne kadar tanıtıma emek harcarsanız getirisi o kadar çok olacaktır.
Telefonla desteğiniz var mı? Sizden destek almak istediğimizde ne yapabiliriz?
Maalesef şu anda telefonla desteğimiz bulunmamaktadır.  Yönetim panelinizdeki Yardım Masası bölümü aracılığı ile bize sürekli ulaşabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresinide kullanabilirsiniz. Teknik destek personellerimiz en kısa sürede size dönecektir.